Ekonomi

4 şirkete brüt takas ve kredili işlem yasağı

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KLSER.E, MİATK.E, SEKFK.E ve YYAPI.E hisseleri 10/08/2023 (seans başından) tarihinden itibaren 08:08 tarihine kadar açığa satışa arz edilecek. /09/2023 (oturum sonu). kredi süreçleri üzerine bahis oynanamaz.

BİST’ten KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KLSER.E, MİATK.E, SEKFK.E ve YYAPI.E’nin hisseleri 10/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 08/09/2023 tarihli işlemlere kadar Açığa satış ve kredili işlemler seans sonuna kadar görüşülmeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, hisse senedinin işlem gördüğü piyasanın/platformun işlem kurallarından, piyasa değişikliği veya diğer sebeplerle uygulanan süreç esaslarından farklı değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri, diğer yönetmelik veya kararlarla yürürlüğe konulan süreç asıllarının geçerlilik süresinden farklı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılana kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu